Konkursy

Nieustający konkurs z języka hiszpańskiego 2011/2012

Jak w zeszłym roku możemy liczyć na nagrody ufundowane przez szkołę Dile oraz szkołę International House (6 stypendiów na kurs wybrany laureata, w dowolnym terminie. Stypendia mają różną postać: 100%, 50% oraz 30% pokrycia kosztów całego kursu).
Zasady konkursu są zbliżone do wcześniejszych edycji. Przy wyłanianiu laureatów liczyć się będzie:
  • testy (liczy się ocena wyrażona w procentach oraz pisanie w terminie) minimum 80% ogólnie z testów
  • obecność (procentowo) minimum 90% 
  • zadania domowe: ćwiczenia oraz zadania interaktywne na wiki ( za terminowe rozwiązanie wszystkich zadań z jednego działu student otrzymuje 100%)
  • aktywność oraz dodatkowe zadania liczyć się będą szczególnie w przypadku osiągnięcia takiej samej punktacji (wyrażonej w procentach) w powyższych dziedzinach
Mini - concursos "el más rápido gana" (kto pierwszy ten lepszy)

W nowym roku szkolnym 2011/2012 zapraszam do uważnego śledzenia bloga, ponieważ pojawiać się będzie więcej konkursów z serii dla najszybszej prawidłowej odpowiedzi.Udział w nich poszerzy wasze wiadomości związane z kulturą krajów hiszpańskojęzycznych. Od czasu do czasu przewidziane są także nagrody. Konkursy te będą adresowane albo do wszystkich moich grup, lub poszczególnych poziomów lub też do indywidualnych grup. Ta informacja będzie zawarta w tytule posta o konkursie.


Konkurs na najciekawsze prezentacje - projekt pilotażowy systemu iVote.
KONKURS ANULOWANY

Konkurs dla najwierniejszego czytelnika bloga

W roku 2011/2012 ogłaszam nowy konkurs dla studentów hiszpańskiego. Aby brać w nim udział wystarczy czytać, oglądać posty związane z kulturą krajów hiszpańskojęzycznych oraz zamieścić o każdym z nich komentarz. Może być po polsku, choć szczególnie mile będą widziane komentarze przynajmniej częściowo pisane w języku hiszpańskim. Przewidziane są specjalne nagrody.

Konkurs na ucznia generacji web 2.0

Od paru lat doświadczamy niebywałej eksplozji materiałów dydaktycznych do nauki języka hiszpańskiego. Wielu nauczycieli a także studentów tworzy samodzielnie przydatne prezentacje, fiszki, plakaty, podcasty, filmiki, etc. Dzięki narodzinom web 2.0 proste stało się publikowanie ich w necie i tworzenie wokół nich społeczności osób nauczających-uczących się. 
Na pewno korzystacie z takich materiałów. Dlaczego by nie nie być ich twórcą?
W dzisiejszym świecie wielu ludzi chce dzielić się tym co wytworzyło bez odnoszenia dodatkowych zysków. Ten konkurs ma na celu zachęcić Was wszystkich do bycia aktywnymi twórcami.
Mile widziane jest także dzielenie się pomysłami na to jak się uczyć (patrz przykłady kolegów z zeszłych lat)
oraz materiałami z sieci stworzonymi przez inne osoby. 
Osoby najbardziej aktywne w ciągu roku  otrzymają honorowe tytuły oraz ciekawe nagrody.